Stara Prawda - strona główna

STARA PRAWDA - blog autorski

"Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu" (Mt 10,34-36).
Mnie zaskakuje, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią wstać rano, umyć się średniowiecznym wynalazkiem, jakim jest mydło, założyć średniowieczny wynalazek, [...]
Dlaczego obrażanie średniowiecza świadczy o braku rozumu i godności człowieka

Komentarze:

ks.Jacek w dniu 23 maja 2015o08:53 Odpowiedz

autor zapomniał jeszcze o rujnującym gospodarkę zlikwidowaniu niewolnictwa w średniowieczu

Krzysiek w dniu 23 maja 2015o11:11 Odpowiedz

Dodałbym jeszcze, że każdy może korzystać ze średniowiecznego wynalazku
jakim jest … prawo do obrony w sądzie.
Jeżeli już musi, to powinien z tego korzystać z obrzydzeniem ;D
… nie dość, ze to średniowieczny wynalazek, to na dodatek wprowadzony przez … zdemonizowaną Świętą Inkwizycję.

DawidC w dniu 24 maja 2015o10:53 Odpowiedz

Zarzucę Wam jeszcze jednym średniowiecznym wynalazkiem, z którego zwłaszcza Corona Regni Poloniae była znana.
Chodzi o kwestię oskarżenia o gwałt.
Jeśli kobieta oskarżyła, publicznie w sądzie, mężczyznę o gwałt – to to oskarżenie nie dość, że było dowodem winy, to jeszcze oskarżony nie miał się podobno prawa bronić. A za gwałt kara była jedna – stryczek.
Zresztą w późniejszym średniowieczu cały świat się dziwił, że w Polsce przysięga sądowa ma moc dowodową.
Ciekawe czy takie właśnie rzeczy mają na myśli feministki i inne podobne osoby, kiedy krzyczą „toż to ŚREDNIOWIECZE!!!!”

Rafał W w dniu 25 maja 2015o19:59 Odpowiedz

Jak możecie.
Średniowiecze to ciemnogród był bo:
– dzisiaj płacimy 83% podatki(wg. instytut A. Smitha który oblicza dzień wolności podatkowej) a za średniowiecza dziesięcina
– chłop bezczelnie, bez pytania o cokolwiek na swojej ziemi robił co chciał, budował dom jak chciał i nie pytał się najjaśniej oświeconych urzędników o to czy może na swojej ziemi pierdnąć
– chłop pracował 6h godz dziennie a nie jak dzisiaj od świtu do nocy.
– chłop targował ile chciał swoimi wyrobami a dziś, jak nie masz znajomości to musisz wpieprzać ten cały gmo szajs z marketów
– chłop jak zachorował to się leczył gdzie chciał a dzisiaj spróbujcie poprosić o możliwość podania witaminy C w większej dawce.
– no i chłop nie musiał się zmagać z jedynie słusznym ustrojem zwanym socjalizmem

Carp-Enter w dniu 27 maja 2015o07:53 Odpowiedz

Serce rośnie widząc jak pękają okowy politycznej „poprawności”, wciskane nam przemocą kalki myślowe, cały ten socjotechniczny terror. Jak to co było dla nas oczywiste od dawna, od zawsze przebija się przez pękającą ścianę kłamstwa łżemediów i ich „ałtorytetuf”. Uff! A już się bałem, że tego nie dożyję. Pozdrawiam wszystkich normalnie myślących i zapraszam pozostałych na tę stronę mocy.

ija w dniu 27 maja 2015o23:11 Odpowiedz

Mydło wynalezli Fenicjanie , grubo przed Średniowieczem, metarulgią zajmowano sie w Azji i na Bliskim Wschodzie tez wczesniej niz w Średniowieczu, a ser i mąke wytwarzano juz w Cesarstwie Rzymskim :) Sprawnie działajace struktury panstwowe były juz za czasów Rzymian , nie mówiac o Chinach . Rozum został odkryty przez greckich filozowów , podstawy matematyki równiez.. jedynie o zrobiło Średniowiecze to wykorzystanie tych wczesniejszych odkryc przy okazji cofając w rozwoju społeczństwo na dłuugie lata , po których mozolnie odzyskiwała wiedze stracona w Mrokach Średniowiecza !

    Pers w dniu 10 czerwiec 2015o12:11 Odpowiedz

    ija sam(a) jesteścofnięty w rozwoju w jakichś oparach Mroku „współczesności”. Owszem te wynalazki pojawiały się wcześniej ale w średniowieczu w Europie je rozwijano na szerszą skalę. O prawie do obrony nie wspominasz i o likwidacji niewolnictwa także bo jesteś zwykłym trollem nieuznającym faktów. Tylko co tobie jest na rękę. Jeżeli jakieś fakty się tobie nie podobają to tym gorzej dla faktów prawda znana od wieków.

cyrenejczyk w dniu 4 czerwiec 2015o13:42 Odpowiedz

W średniowieczu powstała duchowa jedność świata zachodniego i wykrystalizował się obraz współczesnej kultury. Wynaleziono papier, druk, porcelanę, proch, kompas, piec hutniczy, wiatrak, ster, zegar, odkryto Amerykę. Średniowiecze dało podstawy nauki nowożytnej. W XII-XIVw. powstały nasłynniejsze uniwersytety w Europie: w Bolonii, Paryżu, Cambrige, Oxford, Padwie, Rzymie, Florencji, Pradze, Krakowie. Łacina była wspólnym językiem szkoły, nauki, religii, dyplomacji i prawa. Kościół stworzył pierwsze w historii świata szpitale publiczne. Średniowiecze to postęp, nie tylko w rozwoju sądownictwa, ale także demokratyzacji, parlamentaryzmu i wielu innych dziedzin, które pchnęły świat do przodu.

Dodaj komentarz


*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress